Aloes – opis

Aloesaloes forever – Przywykliśmy do niego od dawna. Obowiązkowo tkwił w doniczkach naszych babć nie od końca ciesząc oko swym wyglądem. Spowszedniał tak bardzo, że zapomnieliśmy już dawno o jego wspaniałych właściwościach.

W naturze aloes Foreer forever-suplementy.pl jest zimozieloną byliną porastającą suche, piaszczyste i kamieniste tereny wschodniej i południowej Afryki oraz Ameryki Północnej i Środkowej. Jak się okazuje niebywałe właściwości terapeutyczne tej rośliny znali już doskonale starożytni Egipcjanie. W lecznictwie stosowano go wtedy powszechnie jako środek na wszelkie dolegliwości aloesbrzuszne i choroby weneryczne. Aloes był dla nich nie tylko lekiem, ale też rośliną o właściwościach magicznych. Zawieszenie gałązki aloesu nad drzwiami domów miało nań sprowadzić dobrobyt i zdrowie. Mahometanie zaś czynili to samo na świadectwo odbytej pielgrzymki do Mekki.

Podczas współczesnych badań stwierdzono, że miąższ świeżych liści  aloesu oraz wyciśnięty z nich sok zawierają specyficzne wielocukry i połączenie białkowe o konstrukcji śluzowej, a także antrazwiązki, kwasy organiczne oraz znaczne ilości soli mineralnych zasobnych w wapń, potas, cynk, magnez, fosfor, sód, żelazo, mangan, chrom, miedź oraz german. Istotną rolę w składzie chemicznym aloesu odgrywają również endogenne i egzoenne aminokwasy, substancje, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, enzymy – lipaza, amylaza i celulaza obraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Sok z aloesu zawiera również substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, antrachinony, ligniny, oraz niezwykle istotne biostymulatory, czyli substancje biorące udział w procesach regeneracji i metabolizmu.